česky english deutsch

Gordon Roadster

Gordon Roadster and its use.

Automobil značky "GORDON" je sportovní roadster s elegancí 30-tých let minulého století a vrcholnou technikou současnosti pro úzkou skupinu zákazníků s vlastním stylem. Automobil značky "GORDON" je výkonný a elegantní dvousedadlový roadster se skládací střechou, který plně odpovídá požadavkům současných řidičů. Automobil značky "GORDON" je skutečně rychlý a živý sportovní automobil s excelentními technickými parametry. Řízení tohoto vozu je jedinečnou zkušeností, kdy máte možnost zažívat pocity řidičů ze zlatého věku automobilismu při komfortu současných vozidel. Můžeme Vás ujistit, že nikde neprojedete aniž abyste nevzbudily pozornost a obdivné pohledy okolí.

Automobil značky "GORDON" je jedinečný také díky faktu, že každý kus je vyroben přesně podle přání zákazníka, který má možnost výběru z velmi širokého spektra doplňkové výbavy, ale i barev karoserie a interiéru. Zákazníky jsou většinou zkušení řidiči, kteří přicházejí s jasnou představou jak by měl jejich nový miláček vypadat. Předpokládáme, že zapojení se jednotlivých zákazníků do tvorby automobilu bude výrazné, protože všechny jeho náležitosti, kromě podvozku, karosérie a hnacích skupin budou individuálně dodávány dle přání zákazníka, jak v provedení, tak i v použitých materiálech a barvách. Fotografická dokumentace celého výrobního procesu může být předána majiteli spolu s novým vozem. Každé vozidlo je jedinečnou ruční prací, není třeba se však obávat případných oprav, neboť všechny důležité díly jako motor, převodovka, brzdy a další prvky jsou dodávány od renomovaných výrobců a jsou tak dostupné prakticky kdekoli na světě. Všechny ostatní originální díly jsou navrženy tak, aby byly opravitelné a případně znovu vyrobitelné zručným technikem v běžné autodílně. Každý nový vyrobený automobil "GORDON" je zákazníkovi prodán až po odjetí zhruba 1 000 km, kdy se provede důkladné seřízení vozu. Následně začíná běžet dvouletá záruční doba. Pro zachování maximálního komfortu našich zákazníků jsme schopni řešit případné problémy s vozem v místě bydliště klienta osobní návštěvou servisního technika.

Poskytované služby kromě servisu, který je samozřejmostí, se budou týkat hlavně stylového dodání automobilu přímo klientovi na dobovém přívěsu (podle geografických možností), prohlídka montážní haly a ukázka výrobního procesu zákazníkovi, nadstandardní vstup zákazníka do výroby vlastního automobilu různými formami, jako například přítomnost zákazníka při výrobě vlastního automobilu, výběr materiálů a doplňkové výbavy.

Doplňková výroba bude představovat hlavně dobové oblečení (kožená kukla na hlavu, firemní bunda), sportovní pomůcky (klasické brýle, kožené rukavice), kosmetiku a jiné doplňky (fajfka, kožený kufr na zavazadla, vak na golfové hole). Vše bude označeno registrovanou značkou (ochrannou známkou) "GORDON". Předpokládáme uvést na trh limitované série některých prvků doplňkové výbavy.

Velká část majitelů vozů „GORDON“ je členem Gordon clubu.
Výroba automobilů „GORDON“ je z převážné části orientovaná dodavatelsky, to znamená, že ve výrobním závodě bude probíhat převážně montáž z dodaných komponentů.
Rám vozů Gordon Roadster je tvořen ve střední části Al-monocoquem vyrobeným svařováním Al-profilů a plechů. Do tohoto monocoque je upevněna pedálová skupina, sloupek řízení, sedadla, bezpečnostní pásy a jejich držáky, ochranný oblouk. K monocoque je vpředu upevněn šroubovými spoji přední pomocný rám, který nese držáky motoru, řízení a ramena přední nápravy. Vzadu k monocoque přišroubován zadní pomocný rám, který nese zavěšení zadních kol. Tato modulární koncepce rámu vozidla umožňuje výměnou předního a zadního pomocného rámu relativně rychle vyvinout jiné nové vozidlo s jinými nápravami i jiným uložením motoru (příčné uložení motoru vpředu, uložení motoru vzadu napříč, elektromotor vpředu nebo vzadu, hybridní pohon). Podstatné je, že Al-monocoque zůstává nezměněn, v platnosti zůstávají schvalovací zkoušky pro upevnění sedadel, uchycení bezpečnostních pásů, uchycení sloupku řízení.

Doposud vyrobené vozy Gordon Roadster používaly pohonné agregáty Ford. Vozy 1. série Gordon Roadster 1.8 16V byly vybaveny 4-válcovým motorem Ford Zetec-E 1.8 16V, 96 kW (130 HP). Tato pohonná jednotka plnila emisní normu Euro 2. Vozy 2. série Gordon Roadster 3.0 V6 byly vybaveny 6-válcovým motorem Ford Duratec-ST 3.0 V6, 166 kW (226 HP). Tato pohonná jednotka s rezervou plnila emisní normu Euro 4, naměřené hodnoty emisí splňují ještě dnes emisní normu Euro 6.

V roce 2010 společnost Auto Projekt Centrum s.r.o. ve spolupráci se Západočeskou univerzitou v Plzni vyvinula elektrickou odlehčenou verzi vozu Gordon Roadster s označením EHR 10 (Electric hot rod). V září téhož roku získal společný konstrukční tým s tímto vozem dělené 1. místo v soutěži o nejzajímavější prototyp českého elektromobilu. Při jízdních zkouškách dokázal tento prototyp opakovaně ujet vzdálenost 230 km na jedno nabití akumulátorů.

Konstrukční tým společnosti Auto Projekt Centrum s.r.o. je schopen upravit vůz Gordon Roadster pro použití jiného pohonného agregátu podle přání objednatele a přizpůsobit i ostatní díly servisním podmínkám v dané zemi. Design karosérie a interiéru vozu vozu zůstane zachován. V případě uskutečnění kontraktu je naše společnost schopna poskytnout součinnost při zavedení výroby.

V Plzni dne 29.10.2015.